Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Dacă responsabilitatea, atentia la detalii şi spiritul organizatoric te definesc, atunci te asteptăm să te alături Departamentului Financiar - Contabil la sediul nostru din Bucureşti. Pentru reusita în această misiune este nevoie de: - Studii superioare, în domeniul economic/contabilitate - Minim 2 ani experientă în domeniul contabil - Cunostinţe solide de contabilitate - Utilizarea programelor informatice de contabilitate (cunoaşterea programului SAP reprezintă un avantaj) - Operare MS Office nivel mediu - Limba franceză nivel mediu conversaţional (B1) - Initiativă si excelente abilitaţi de analiză - Capacitatea de selecţie, clasificare şi interpretare a informaţiilor - Buna organizare şi planificare a activităţilor - Orientare spre indentificarea de soluţii şi capacitatea de a lucra în echipă.

Cerinte

În calitate de Contabil Senior principalele tale misiuni vor fi: - Gestionarea unui portofoliu de 25-30 societăţi - Validarea plăţilor - Pregătirea închiderilor de lună: control de conturi (cheltuieli, venituri, terţi), amortizare, reconcilieri interne, înregistrare prestări servicii, calcul provizioane - Întocmirea declaratiilor de TVA - Realizarea bilanţului anual precum şi a situaţiei juridice anuale - Organizarea şi supervizarea contabililor juniori. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja