Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Înregistreaza în evidenta contabila facturile de prestari servicii si marfuri emise de terti, facturile de imobilizari corporale, necorporale, obiecte de inventar si materiale consumabile. - Verifica existenta setului complet de documente aferente intrarilor de marfa, materii prime, materiale consumabile, obiecte de inventar, etc. – Înregistreaza si verifica în evidentele contabile ajustarile negative si pozitive ale marfurilor, materiilor prime, consumabile, obiecte de inventar. - Verifica daca documentele primite de la furnizori, respecta cerintele de forma impuse de lege si daca sunt corecte din punct de vedere aritmetic. – Înregistreaza în evidenta contabila extrasele de cont, operatiunile de casierie si deconturile. – Întocmeste registrul de casa. – Înregistreaza în evideta contabila statele de salarii. - Verifica lunar concordanta soldurilor înregistrate la cei mai importanti furnizori cu evidentele acestora. - Întocmeste toate declaratiile si raportarile fiscale în termenele legale. – Verifica lunar concordanta dintre evidenta analitica a conturilor si balanta de verificare. – Participa la inventarierea patrimoniului. - Întocmeste situatiile necesare raportarii interne. – Întocmeste rapoartele lunare de verificare ale conturilor aflate în responsabilitate, conform deciziilor interne. – Respecta principiile contabile, legislatia în vigoare si procedurile interne. – Întocmeste oricare alte rapoarte cerute de superiorul ierarhic.

Cerinte

– Experienta pe un post similar, între 3 si 5 ani, de preferat în domeniile silvicultura/ industria prelucratoare a lemnului. – Expert contabil, membru CECCAR. – Cunostinte limba engleza – nivel avansat. – Cunostinte avansate PC. – Abilitati de comunicare. – Capacitatea de evalua situatii si a lua decizii. Beneficii: Contract de munca full-time, pe perioada nedeterminata. Servicii medicale. Cursuri de specialitate. Bonuri de masa.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja