Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm o persoană autonomă, cu spirit organizatoric şi atentă la detalii pentru a se alătura Departamentului Financiar – Contabil la sediul nostru din Bucureşti. În calitate de Contabil Senior în Veo, principalele tale responsabilităţi vor fi: - Realizarea şi depunerea declaraţiilor fiscale, respectând reglementările în vigoare şi transmiterea sumelor de plată către departamentul de trezorerie din Franţa sau realizeazarea plăţilor; - Stabilirea lunară a contului de profit şi pierdere; - Controlarea lunară a activităţilor depuse de către asistenţii contabili în scopul asigurării unei imagini cât mai clare privind veniturile şi cheltuielile societăţii; - Justificarea soldurilor contabile la finele anului calendaristic; - Întocmirea situaţiilor financiare anuale: Bilanţ, Cont de profit şi pierdere, Anexe; - Asigurarea păstrării confidenţialităţii informaţiilor şi a documentelor legate de angajator şi partenerii de proiect. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunităţi de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică şi de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Pentru reuşita în această misiune este nevoie de: - Cunoştinţe şi experienţă minim un an în domeniul financiar-contabilitate; - Cunoaşterea limbii franceze la nivel intermediar; - Atenţie la detalii şi la acurateţea datelor; - Plăcerea de a lucra cu cifrele şi de a gestiona diverse situaţii financiare.

1 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja