Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

CODOGNOTTO GROUP este o companie internațională de transport, logistică și intermediere mărfuri, cu 900 de angajați în 40 de filiale din 22 țări.

Cu o flotă de aproape 1200+ de camioane și o gamă largă de companii partenere ne ocupăm de transport rutier de marfă peste tot în Europa.

Codognotto Group este prezent în Italia, Franța, Luxembourg, Spania, Portugalia, , Austria, Germania, Ungaria, Anglia, Bulgaria, Macedonia, România, Ungaria, Serbia, Slovacia, Polonia, Belarus, India, Singapore, Dubai, Australia.

www.codognotto.com

Tipul Postului: Căutăm

CONTABIL SENIOR / CONTABIL EXPERIMENTAT

Locul de munca: TIMISOARA

Responsabilități:

·Inregistrare documente financiar contabile: facturi de achizitii bunuri si servicii, NIR, verificare facturi clienti, deconturi de cheltuieli, incasari si plati in lei si in valuta conform registrului de casa , extrase de cont bancar in lei si in valuta, punctaje cu furnizorii si clientii, componenta soldului contului contabil;

·Intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale, balanta si bilant, situatii si rapoarte financiar-contabile pentru managementul companiei, verificarea si corelarea acestora;

·Participarea in activitatea valorificare a inventarelor, participarea la arhivarea documentelor contabile;

Cerințe:

·Experienta minim 3-5 ani pe un post similar (experienta intr-o companie internationala reprezinta un avantaj);

·Background solid de contabilitate statutară, raportare și cunoștințe fiscale, cu mai multe planuri de conturi și cu mai multe solduri;

·Limba engleza sau italiana nivel avansat (verbal și scris);

Oferim:

·Formare constant și instrumente moderne de lucru;

·Utilizare zilnică a limbilor străine;

·Salariu atractiv și planuri de dezvoltare;

·Posibilitatea de a avansa în interiorul unei firme stabile și bine structurate;

Pentru aplicații, trimileți CV-ul la:

cv@codognotto.com

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Nivel minim de experienta necesara 3 - 5 ani

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai