Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

CODOGNOTTO GROUP este o companie internațională de transport, logistică și intermediere mărfuri, cu 900 de angajați în 40 de filiale din 22 țări. Cu o flotă de aproape 1200+ de camioane și o gamă largă de companii partenere ne ocupăm de transport rutier de marfă peste tot în Europa. Codognotto Group este prezent în Italia, Franța, Luxembourg, Spania, Portugalia, , Austria, Germania, Ungaria, Anglia, Bulgaria, Macedonia, România, Ungaria, Serbia, Slovacia, Polonia, Belarus, India, Singapore, Dubai, Australia. Tipul Postului: Căutăm CONTABIL SENIOR / CONTABIL EXPERIMENTAT Locul de munca: TIMISOARA Responsabilități: • Inregistrare documente financiar contabile: facturi de achizitii bunuri si servicii, NIR, verificare facturi clienti, deconturi de cheltuieli, incasari si plati in lei si in valuta conform registrului de casa , extrase de cont bancar in lei si in valuta, punctaje cu furnizorii si clientii, componenta soldului contului contabil; • Intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale, balanta si bilant, situatii si rapoarte financiar-contabile pentru managementul companiei, verificarea si corelarea acestora; • Participarea in activitatea valorificare a inventarelor, participarea la arhivarea documentelor contabile; Oferim: • Formare constant și instrumente moderne de lucru; • Utilizare zilnică a limbilor străine; • Salariu atractiv și planuri de dezvoltare; • Posibilitatea de a avansa în interiorul unei firme stabile și bine structurate; Pentru aplicații, trimileți CV/resume/curriculum

Cerinte

Cerințe: • Experienta minim 3-5 ani pe un post similar (experienta intr-o companie internationala reprezinta un avantaj); • Background solid de contabilitate statutară, raportare și cunoștințe fiscale, cu mai multe planuri de conturi și cu mai multe solduri; • Limba engleza sau italiana nivel avansat (verbal și scris);

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai