Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Dacă eşti o persoană responsabilă, cu spirit organizatoric şi atentă la detalii te aşteptăm să te alături Departamentului Financiar - Contabil la sediul nostru din Bucureşti. Misiune: În calitate de Contabil (cu limba franceză) în Veo, principalele tale misiuni vor fi: - Gestionarea unui portofoliu de 25-30 societăţi; - Validarea plăţilor; - Pregătirea închiderilor de lună: control de conturi (cheltuieli, venituri,terţi), amortizare, reconcilieri interne, înregistrare prestări servicii, calcul provizioane; - Întocmirea declaraţiilor de TVA; - Realizarea bilanţul anual precum şi a situaţiei juridice anuale; - Organizarea şi supervizarea contabililor juniori. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunităţi de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică şi de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Pentru reuşita în această misiune este nevoie de: - Studii superioare, în domeniul economic/contabilitate; - Minim 2 ani experienţă în domeniul contabil; - Cunoştinţe solide de contabilitate; - Utilizarea programelor informatice de contabilitate (cunoaşterea programului SAP reprezintă un avantaj); - Operare MS Office nivel mediu; - Limba franceză nivel minim mediu (B2); - Iniţiativă şi excelente abilităti de analiză; - Capacitatea de selecţie, clasificare şi interpretare a informaţiilor; - Bună organizare şi planificare a activităţilor; - Orientare spre indentificarea de soluţii şi capacitatea de a lucra în echipă;

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja