Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

SKILLS CONSULTING SRL recruteaza pentru unul din clientii sai din domeniul CONTABILITATE, COORDONATOR BIROU EXPERTIZA CONTABILA. − Gestionarea portofoliului de firme a societatii; − Coordonarea si supervizarea activitatii de primire a actelor si de arhivare; − Planificarea activitatii de operare in vederea distribuirii volumelor in cadrul echipei pentru respectarea deadline-urilor informative si declarative; − Gestionarea unui plafon propriu de societati pentru intocmirea evidentei de contabilitate complete (operare, informare situatie fiscala catre client, declaratii, bilant); − Verificarea stadiului activitatii de operare in timpul lunii in cadrul echipei pentru respectarea deadline-urilor declarative sau a celor solicitate de catre client; − Verificarea dosarelor si declaratiilor intocmite de echipa; − Intocmirea situatiilor informative catre client; − Verificarea centralizatoarelor cu declaratiile depuse pentu luna precedent; − Mentinerea relatiei cu clientii (telefon, mail, programari la birou); − Planificarea activitatii de completare a registrelor contabile, de listare si de predarea a dosarelor catre clienti; − Supervizarea mail-urilor primite si oferirea unui raspuns la solicitarile acestora; - Intocmirea si verificarea statului de plata, modificarilor salariale (norma, salar tarifar, perioada contract); − Intocmire declaratie 112 (centralizarea contributiilor salariale) + transmitere op-uri cu contributii de plata clientilor pe mail; − Intocmirea fiselor fiscale (anual); − Intocmirea Revisal-ului si depunerea acestuia online sau supervizarea depunerii la ITM Bucuresti; − Intocmirea/verificarea documentatiei pentru instiintarea prestatorului de servicii HR la ITM Bucuresti; − Intocmirea/verificarea contractului de munca si obtinerea acestora semnate pentru anexarea la dosarele de personal; − Intocmirea/verificarea actelor aditionale pentru modificarea contractelor individuale de munca; − Intocmirea/verificarea documentelor necesare pentru incetarea contractelor individuale de munca; − Intocmirea/verificarea actelor privind suspendarea contractelor individuale de munca; − Centralizarea documentelor necesare intocmirii unui contract de munca in dosare de personal cat si a contractelor si actelor aditionale semnate; − Intocmirea/verificarea adeverintelor de salariat; − Asistenta la controalele ITM; − Intocmirea/verificarea raportului de rezolvare masuri in urma controalelor ITM; − Intocmirea/verificarea si depunerea Situatiilor privind locurile de munca vacante; − Obtinerea dispozitiilor de repartizare; − Verificarea facilitatilor pentru obtinerea conventiilor de la AJOFM; − Intocmirea/verificarea dosarelor de conventie; − Supervizarea depunerii in termen a documentatiei pentru obtinerea subventiei lunare; − Intocmirea/verificarea documentatiei pentru obtinerea sumelor aferente concediilor medicale; − Intocmirea/verificarea vectorilor de luare in evidenta/ scoatere din evidenta a salariatilor (010, 070); − Intocmirea/verificarea documentatiei pentru imputernicirea depunerii/scoaterii din evidenta a semnaturii electronice (150, 152); − Intocmirea/verificarea dosarelor de TVA pentru obtinerea calitatii de platitor de TVA si supervizarea depunerii acestuia; − Intocmirea/verificarea documentatiei pentru inscrierea in ROI si supervizarea depunerii acesteia; − Intocmirea/verificarea documentatie pentru declarare sedii sociale/sedii secundare (050,060); − Intocmirea/verificarea dosar inregistrare ANAF: PFA, II, IF; − Intocmirea/verificarea documentatie pentru obtinere certificate de atestare fiscala de la ANAF si supervizarea obtinerii acestora; − Intocmirea/verificarea dosar pentru mutarea dosarelor fiscale si supervizarea depunerii acestora; − Intocmirea/verificarea declaratiilor pentru fondul de mediu si supervizarea depunerii acestora; − Intocmirea/verificare deciziilor de combatere a spalarii banilor; − Oferirea suportului informational echipei si gestionarea activitatilor organizatorice; − Sprijin oferit echipei in activitatile desfasurate si mentinerea unui climat placut in cadrul biroului; − Gestionarea contactelor primite, ofertarea, consulting si contractarea lor; − Participarea activa la sedintele interne; − Evidenta incasarilor (completarea centralizatorului cu evidenta incasarilor) si somarea clientilor restanti. Saptamanal trebuie intocmita o evidenta a datornicilor si informarea administratorului cand scadenta onorariului este mai veche de 3 luni; − Gestionarea veniturilor si cheltuielilor societatii; − Rezolvarea situatiilor exceptionale aparute in cadrul biroului; − Verificarea si solicitarea actualizarii versiunii de WinMentor (soft si declaratii).

Cerinte

Conditii minime de indeplinit: • Minim 7 ani experienta in domeniul contabilitatii; • Experienta in organizarea si coordonarea activitatii de contabilitate, salarizare, resurse umane(ITM, ANOFM, CASS), intocmire-verificare documentatii, activitati organizatorice; • Bune abilități de comunicare, capacitate de organizare, planificare și prioritizare; • Disponibilitatea de a lucra in Bucuresti; • Cunostinte WinMentor; • Dorinta de a lucra cu o echipa tanara.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 5 - 10 ani

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai