Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Iți dorești un contract de muncă în străinătate pe o perioadă determinată ? Cauți un venit motivant în Germania in industria hoteliera? Pentru un hotel de 3 stele din zona turistica Sauerland cautam cameriste harnice si serioase cunoscatoare de limba germana. Responsabilitati: -intretinerea si amenajarea camerelor de oaspeti -curatarea camerelor, holurilor si altor incaperi, manual sau folosind echipament de curatenie -curatarea si dezinfectarea bailor -schimbarea asternuturilor in camere -schimbarea sapunurilor, sampoanelor, gelurilor de dus, prosoapelor, precum si altor produse necesare -furnizarea mancarii si a bauturilor incluse in serviciile hotelului -folosirea si utilizarea aparatelor si materialelor precum: aspiratoare, maturi mecanice,stergatoare de praf, prosoape, detergenti, etc.

Cerinte

-cunoasterea limbii germane la un nivel comunicativ/mediu -experienta in domeniu constituie avantaj -abilitati de organizare si dexteritate -putere de munca -abilitati de munca atat in echipa cat si individual Oferta: -angajarea in conditii legale, in conformitate cu legea -cazarea este asigurata in hotel contra cost ( aprox 20-30 euro/luna) -masa este asigurata -transportul Romania-Germania NU este asigurat de catre angajator -posibilitatea de a beneficia de bonusari salariale in concordanta cu reglementarile din Germania ( depinde de clasa de taxe din care face parte candidatul ) -NU percepem taxe si comisioane.

2 pozitii disponibile 22 persoane au aplicat deja