Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Care Giver - in azile Anglia, bilet de transport pana in Anglia decontat de compania britanica. NU percepem comision sau taxe !!! Locatii: Denbury, Newquay, Folkestone, Barton-on-Sea, Colchester, Staines, Portsmouth, Swindon. Responsabilitati: - Ajutor acordat persoanei bolnave, toaletare daca necesita - Plimbarea persoanei, recreere, ajutor in acordarea meselor - Realizarea igienei corporale (partiala sau totala). - Stimularea activitatii mentale si fizice a pacientilor. - Supravegherea starii de sanatate si raportare catre asistenti/medici. - Respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale/tratament cu medicamente - Raporturi zilnice,completarea fisei de îngrijire a persoanei asistate . - Contract 12 luni, cu prelungire (nedeterminat) Contract legal de munca, asigurari platite. - Salarizare intre 11.40 lire/ora - 16.40 lire/ora - Concediu de odihna 28 zile/an, platit de angajator !!! - Ore suplimentare platite corespunzator - Se lucreaza 8 ore/zi+ore suplimentare cand este cazul. Se va lucra in ture de zi si de noapte, prin rotatie. 1-2 zile libere/saptamana. - Se asigura cazare, contra cost (depinde de zona), cazare la locul/locatia de munca sau apropiere. Chiria se va plati numai din salariu - Plecari rapide, imediat dupa acceptarea candidatului de catre partea britanica si trimiterea dosarului catre angajator. Se stabileste direct cu compania britanica la interviu. Nu percepem comision sau taxe !!!

Cerinte

- ingrijitoare/infirmieri/ingrijire batrani si bolnavi/asistenti medicali - experienta relevanta in domeniu de ingrijire batrani, chiar si la familii 1-2 ani - experienta ca ingrijitor persoane batrane si bolnave, minim 1 an, chiar si in familie - varsta 22-50 ani maxim. - limba engleza nivel mediu (inteles si vorbit, nivel cel putin A2-B1) obligatoriu. - 2 recomandari in limba engleza, semnate si una stampilata - cazier judiciar tradus si legalizat (fara apostila !!!) - adeverinta medic familie-sanatoasa/apta de munca - tradusa si legalizata (fara apostila !!!) - copie CI si Pasaport - certificat nastere tradus autorizat (fara legalizare) - persoane sufletiste, rabdatoare cu batranii/bolnavii, seriozitate maxima, rezistenta la stress. - disponibilitate de plecare rapida. - dorinta de a castiga un salariu bun, pe masura muncii

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Engleza

40 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja