Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Programul nostru este destinat tuturor persoanelor cu orice tip de calificare (chiar si necalificati), precum si cadrelor medicale (asistenti medicali, medici, infirmieri), asistenti sociali, etc. care doresc sa lucreze in Marea Britanie in regim PFA pt ingrijirea persoanelor in varsta pe post de CARE ASSISTANT (asistent ingrijire persoane). Selectia aplicantilor se face pe baza unui dosar si a unui interviu in limba engleza. Periodic organizam si interviuri de selectie direct cu angajatorii din Marea Britanie, care doresc sa selecteze personal candidatii.

Cerinte

Conditii de inscriere in program - Varsta maxima 55 ani - Femei care detin cunostinte de limba Engleza minim la nivel mediu conversational. - Barbati care detin cunostinte de limba Engleza nivel mediu conversational si diploma de asistent medical/infirmier/ ingrijire batrani. Barbatii sunt acceptati doar insotiti de sotie/prietena. Se lucreaza 6 zile pe saptamana /50 ore. Turele de noapte se platesc suplimentar. Se locuieste in chirie - 55 lire/sapt.(se retrage din salariu) Salarizare incepand cu 6,5 lire/ora Acte necesare pentru dosar: - Curriculum Vitae - se trimite completat in limba Engleza pe email - Copie Pasaport valabil minim 6 luni. (Pt a calatori in UK ca si turist este suficent doar buletinul, dar pt angajare, deschidere cont bancar, Insurance Number este nevoie obligatoriu si de Pasaport). - Copie carte indentitate - Cazier Judiciar - 1 poza full body - Copie ultima diploma de studii - Adeverinta de la medicul de familie care sa ateste ca aplicantul este clinic sanatos apt pt munca. - Adeverinta de la Politie - Sectia Pasapoarte (institutia ce elibereaza pasapoarte) prin care se atesta ca persoana respectiva NU ARE INTERDICTIE DE A PARASI TARA. - Contract de mediere completat si semnat; va fi trimis fiecarui candidat in parte pe email. Actele sunt necesare doar in copie simpla, nu este nevoie de traducere sau legalizare. Ulterior, dupa confirmarea locului de munca se vor mai cere pt dosar 2 recomandari de la locurile de munca anterioare indiferent de job-ul avut, sau cum aplicantul a ingrijit de 1-2 persone in varsta la domiciliu. Costuri - transportul pana la destinatie; cost ce va fi returnat in prima luna de munca. Pentru acest job compania noastra nu percepe nici un fel de comision!

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza

25 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja