Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Companie din UK care se ocupa cu ingrijirea persoanelor varstnice si cu dizabilitati. Au 2 centre de ingrijire, ambele in regiunea Wiltshire, in partea de sud-vest a Angliei. In acest moment au angajati 60 de careri, care se ocupa de ingrijirea celor peste 120 de pacienti, atat in centrele de ingrijire cat si la domiciliul pacientilor, unde este nevoie. Responsabilitati: -activitati specifice unui infirmier ( spalat, ras, imbracat, etc); -oferirea de suport psihic si fizic persoanelor varstnice ; -pregatirea meselor pentru pacienti; -administrarea medicamentelor; -utilizarea de echipamente precum: dispozitive de ridicare,aparate pentru mersul pe jos; -operatiuni de uz casniz ( ex: stergerea prafului, spalare, aspirarea, pastrarea curateniei in incapere ); -inregistrarea vizitelor la domiciliu; -tratarea tuturor persoanelor cu respect și demnitate și asigurarea de servicii echitabile. Competente specifice:  Abilitatea de a lucra cu persoane varstnice;  Abilitati de comunicare foarte bune;  Atentie la detalii;  Abilitatea de a citi, scrie și să efectueze aritmetică de baza ;  Abilitatea de a înțelege nevoile utilizatorilor de servicii și răbdare. Avantaje: - Salariu de 350 - 500 Lire / saptamana / net - Cazare asigurata de angajator contra cost de la data inceperii contractului de munca - Punerea la dispozitie de autoturism pentru deplasarea la domiciliul pacientilor (pentru o perioada determinata de 6 luni) - Sesiune de orientare si traininguri - Posibilitatea de a lucra ore suplimentare - Program de munca de 6 zile/ saptamana - Ore garantate: 35 ore/ saptamana, insa in acest domeniu orele suplimentare pot ajunge pana la 20 de ore pe saptamana.

Cerinte

 Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;  Detinerea unui permis de conducere cat.B;  Disponibilitate la ture de noapte. Experienta necesara  Experienta in domeniu prezinta avantaj. Educatie  Scoala profesionala /Liceu / Facultate.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

5 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja