Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Evolution HCC recrutează o persoană compatibilă cu postul de „Director Vănzări”, pentru o companie multinationala din Cluj ce activează în domeniul metalurgiei, atât pe piața națională cât și internațională. Descrierea postului: -Elaborează strategia pe termen mediu și lung a departamentului de vânzări si arketing în vederea creșterii; cotei de piață și o supune spre aprobare managementului de top; -Evaluează piața, estimează cererea și previzionează volumul vânzărilor; -Menține relația cu clienții, atât la nivel național cât și internațional; -Asigură implementarea strategiei de vânzări si marketing, analizează evoluția vânzărilor la nivel global și regional, identifică soluții de optimizare a vânzărilor; -Promovează, vinde și încasează produsele societății; -Coordonează și controlează activitatea personalului subordonat; -Stabilește targetele de vânzări și indicatorii de performanță pentru fiecare membru/echipă în parte; -Întocmește rapoartele de vânzări și de activitate specifice departamentului; -Răspunde pentru ăndeplinirea indicatorilor financiari luați în calculul centrului de profit, reprezentând bugetul de cheltuieli + venituri;

Cerinte

-Experiență managerială în vânzări – coordonarea de echipe și gestionarea de bugete în companii mijlocii și mari – minim 5 ani; -Abilități excelente de comunicare și relaționare ; -Spirit antreprenorial; -Bun organizator și negociator; -Capacitate de multi-tasking; -Cunoștințe de limbă engleză – nivel avansat; -Cunoștințe de marketing; -Foarte bună cunoaștere a pieței și a mediului de afaceri din România; -Dispus la deplasări atât în țară cât și în străinătate; Beneficii -Salar fix + bonusuri din obiective; -Autoturism de servici; -Posibilitatea de a participa la cursuri/training-uri de formare profesională; -Libertate în a dezvolta strategia de vânzări și marketing, împreuna cu Directorul General; -Libertate în a forma echipa de vânzări;

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza

1 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja