Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Va prezentam oferta de job in Marea Britanie. Ca detalii va trimit urmatoarele: Conditii : engleza la nivel usor conversational(putin scris si vorbit) Primul pas este sa imi trimiteti un CV in engleza cu poza in format word. Dupa selectare trebuie sa aveti urmatoarele acte: 1)Cazier judiciar romanesc, tradus in limba engleza 2)pasaport valabil sau permis romanesc 3)carte identitate valabila 4) 2 referinte de la ultimele 2 locuri de munca, traduse in engleza; Costurile voastre sunt : Bilet avion sau autocar Londra - Luton, bilet autocar Londra – Luton -Leicester(aprox. 28 lire/pers), cazier judiciar international inclus cu taxa de urgent este 77 lire care se plateste la sosirea in firma. Tipul de munca prestat : infirmieri(e) in azile de batrani. In cazul cuplurilor facem plasarea in acelasi timp, in acelasi loc. Se procedeaza cam asa :Persoanele sunt preluate in Leicester, unde de altfel avem si birourile, se face inregistrarea documentelor si se merge la cazare. In cazul in care ajungeti in Weekend se face mai intai cazarea urmand ca Luni intre orele 9-12 sa va prezentati la sediul companiei pentru inregistrare. Firma se ocupa de cazare ,avem o casa inchiriata in Leicester si de training. In urma trainingului veti obtine diplome care va vor ajuta la viitorul loc de munca. Alte cheltuieli necesare pe care sa le aveti in vedere. -77 lire cazierul judiciar (pretul include taxa de urgenta si acet DBS ajunge la sediul companiei ). -50 lire biletul de transport de la Leicester la azilul care veti fi trimisi. -90 lire reprezinta prima voastra plata catre noul chirias. Diferenta o plateste firma in functie de suma stabilita cu proprietarul casei sau apartamentului respectiv, iar acesti bani se vor retrage treptat din primele salarii. -150 lire costurile de trai pentru 3 saptamani, pentru dumneavoastra este socotita cam o medie de 50 de lire pe saptamana de care veti avea nevoie pana veti primi primul salar. Vi se va retrage in primele 5 saptamani de lucru cazarea la chirie pe prima luna. Salarizare : Salariul este tarifar, respectiv 7.20 lire/ora, minim 42 ore/sapt si max 72. Se primeste saptamanal, respectiv in fiecare vineri.La un calcul simplu, venitul net lunar,deci dupa ce se plateste impozitul, variaza intre 1200 si 1600 lire. Exista ture de 12 ore sau de 8 ore, ziua sau noaptea, dupa caz. Dupa efectuarea unei ture de noapte aveti cel putin 12 ore liber. Noi o sa va gasim si cazare cat se poate de aproape de viitorul loc de munca si vom negocia cu proprietarii pt un pret bun si pt a evita acel depozit reprezentand chiria pe o luna.Din costurile primei chirii, firma o sa va ajute deasemeni cu o mare parte din bani( trebuie sa aveti 90 lire partea voastra fiecare ). Tot noi va sprijinim cu documentele necesare deschiderii unui cont in banca. Majoritatea angajatorilor solicita ore suplimentare. De aici apar si veniturile mai ridicate in aceasta meserie, fata de alte meserii. NU ESTE NECESARA EXPERIENTA IN DOMENIU ! DOAR SERIOZITATE ! NU EXISTA COMISION SAU ALTE COSTURI SI FOARTE IMPORTANT : NU VINDEM VISE ! INCERCAM SA AJUTAM LA IMPLINIREA LOR ! Efortul fizic este minim in azile; exista aparate pentru ridicarea si transportul batranilor. Un total estimate cu care sa puteti pleca la drum este in jur de 350 lire minim. 217 lire ce trebuie sa achitati catre firma la sorirea dv. Diferenta pana la 350 lire reprezinta costuri necesare supravietuiri pana la primul salar. Va multumesc.

Cerinte

Cerintele noastre sunt urmatoarele : Sa cunoasteti limba engleza la nivel conversaational Sa fiti o persoana dornica de munca ,comunicativa , descucareata .

10 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja