Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Proiectare structuri complexe destinate parcurilor tematice, studiourilor de film, salilor de teatru sau opera. Se lucreaza intr-o echipa internationala cu detasari periodice la birourile de proiectare conceptuala (design) in Germania. Colaborare cu profesionisti si reprezentanti ai unor companii precum Marvel, Disney, Warner Brothers sau Lego. Se pun la dispozitie echipamente profesioniste. Se ofera cazare si transport pentru candidatii care nu sunt din judetul Bihor si care accepta relocarea. Colaboram atat cu Seniori cat si cu Juniori. De asemenea acceptam si varianta subcontractare Project Based. Ne rezervam dreptul de a selecta doar colaboratori care pot performa la nivel de excelenta, chair daca sunt Seniori sau Juniori.

Cerinte

Inginer specializat in proiectare structuri complexe. Specialist in softuri: - Autocad 2D/3D - Robot - Tekla - Pachet Autodesk Abilitate de comunicare avansata (tehnic) limba engleza avand in vedere faptul ca echipa de Ingineri-Designeri-Arhitecti este internationala. Abilitatete de colaborare cu departamentul de Design conceptual din Germania pentru realizarea structurilor aferente decorurilor si adaptarea acestora pentru a mentine designul si arhitectura solicitata de catre clienti. Abilitate de a explica proiectele de executie sefilor departamentelor de productie (Metal, Lemn, Fibra de Sticla si Sculptura) in vederea implementarii adecvate.

2 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja