Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Loc de munca ptr. un cuplu intr-o crescatorie de porci in zona Ulm! Se cauta un cuplu ptr. o crescatorie de porci. Suntem interesati de candidatii care doresc un loc de munca pe termen lung, eventual nedeterminat. Profesia: crescator de animale, agricultor, tehnicean veterinar Contract de munca legal cu toate asigurarile sociale conform legislatiei germane Activitati: pastrarea curateniei si igienei in grajduri, curatarea troacelor si a spatiilor ptr. alimentare cu apa, transferarea porcilori, desfasurarea masurilor zootehnice (slefuirea dintilori, castrarea, efectuarea injectiilor), sortarea purceilor, curatarea cu aparate de inalta presiune Durata: perioada nelimitata, incepand imediat Varsta: 22 – 45 ani Limbi straine: engleza sau germana (germana nu este obligatorie) Program de lucru: zilnic de la ora 07:00 – 17:00, pauze inainte de pranz: 30 min; pranz de la ora 12:15 – 13:15; fiecare al doilea weekend program de lucru; 45 ore/sapt; 195 ore/luna; Concediu anual: 24 zile Haine de lucru: ofera angajatorul; curatarea hainelor de lucru contra cost; Chirie: se ofera o locuinta de servici contra 300 €/luna; folosirea unei masini de spalat si uscator de rufe in mod gratuit; Remuneratie: incepand de la 8,50 €/ ora brut, in functie de pregatire si experienta profesionala pana la 10 €/ora brut; salariu lunar intre 1657,50 € - 1950 € brut. Se ofera un spor de un salariu lunar la incheierea anului comercial in luna iulie, daca atitudinea de munca corespunde cerintelor intreprinderii.

Cerinte

- cunostinte de limba germana sau engleza; - experienta ca crescator de animale, agricultor, tehnician veterinar; - seriozitate si constiinciozitate.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Scoala generala

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Germana, Engleza

2 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja