Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Doamna Julia are nevoie de ingrijire. Doaman are 84 de ani, 98 de kg si 160 cm inaltime, ii trebuie ajutor la ridicare si se misca atat cu umblatorul cat si cu scaunul cu rotile. Are hipertensiune si diabet. Localizarea: Remscheid Doamna locueste cu fiul si cu prietena acestuia. Responsabilitati: Ingrijitoarea se va ocupa de curatenia casei, de mancare, spalat si cumparaturi. De asemenea o va ajuta pe pacuenta in timpul baii, igienei corporale. Ingrijitoarea va trebui sa o acompanieze pe doaman la vizitele medicale.

Cerinte

Cerinte: o buna cunoastere a limbii germane experienta in ingrijirea persoanelor varstnice empatie, implicare in responsabilitati recomandari (optional) carnet de conducere ingrijitoarea trebuie sa fie nefumatoare Oferim: Salariatilor le oferim un loc de munca stabil, asigurare, cazare, mancare si transport asigurat.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja