Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Daca cunoasteti limba germana la un nivel cel putin comunicativ si aveti as teptam aplicatia dvs Ii trebiue ingrijire doamnei Camila. Are 83 de ani, locuieste in jurul orasului Frankfurt nad Menem.Doamna are probleme de mobilitate, afara se misca numai in scaunul rulant, in casa merge cu tarcul.Are aritmie si cancer. Responsabilitati: Doamnei ii trebuie ajutor in: transfer de la scaun la pat, umbracare, dezbracare, baie, schimbatul scutecelor-chilotilor, avut grija de igiena corporala, intoarcerea in pat a doamnei, vegherea dansei in timpul noptii. Ingrijitoarea va trebui sa o insoteasca la vizitele medicale.

Cerinte

Cerinte: experienta cel putin cunoasterea comunicativa a limbii germane bine vazut carnet de conducere fara dependent implicare si oferirea ajutorului in caz de nevoie Oferim: asigurare cazare gratuita mancare gratuita salarii atractive

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja