Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm îngrijitoare la schimb pentru Doamna Mariana din 15.10 Despre firma noastră MEDIPE Sp. z o.o. este o firmă care se dezvoltă activează dinamic oferind locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei în domeniul serviciilor de îngrijire. Datorită experienței noastre de ani de zile , știm cum să asigurăm locuri de muncă verificate și cum să asigurăm sprijin profesional și îngrijire pentru îngrijitoarele și îngrijitorii care colaborează cu noi. Descrierea postului Postul: Îngrijitoare persoană vârstnică Pacienta: are 78 de ani. Suferă de Parkinson, de asemenea de nevroză și are probleme cu inima. Are gradul doi de boală și este parțial incontinetă. Are probleme cu comunicarea , aude și vede rău. Orientarea în timp și spațiu este ușor tulburată. Se deplasează cu ajutorul altei persoane. Pacientul: are 81 de ani . Suferă de Alzheimer și reumatism. Are gradul doi de boală și este complet incontinent. Nu are probleme cu comunicarea, dar aude rău. Orientarea în timp și spațiu este menținută. Este o persoană care este la pat. Locul unde este disponibil postul: Nurnberg – Localitatea este situată partea de sud-vest a Germaniei. Condiții la locul de muncă: Casă la oraș mare. Până la cel mai apropiat magazin sunt 20 de minute pe jos. Pentru îngrijitoare disponibilă cameră separată cu acces la internet. Informații suplimentare: Posibilitatea de fumat afară. Nr ref.ML1510 – Vă rugăm să furnizați acest număr în contactul cu Medipe Cerințe  Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor.  Cunoștințe de limbă germană la nivel conversațional. Ce oferim • NU PERCEPEM COMISIOANE! • Începutul muncii pe 15.10 pentru șase săptămâni. • Angajare legală cu contribuții plătite. • Ajutor în organizarea transportului și decontarea cheltuielilor cu acesta • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada șederii în Germania • Acces la un număr de telefon de alarmă 24 din 24 pentru situații de urgență PERSOANELE INTERESATE NE POT CONTACTA PRIN: telefon (de luni până vineri intre orele 09:00- 17:00) e-mail Sit-ul nostru Facebook

Cerinte

 Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor.  Cunoștințe de limbă germană la nivel conversațional.  Apt de muncă  Bine vazut dar nu obligatoriu permis de conducere.

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja