Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Despre firma noastră MEDIPE Sp. z o.o. este o firmă care activează dinamic din 2011 în sectorul serviciilor de îngrijire. Datorită sprijinului nostru peste 3 mii de persoane au plecat la muncă în Germania ca îngrijitoare și îngrijitori persoane vârstnice. Rezultat al regulilor care le aplicăm , este încrederea care ne-o acordă clienții noștri. Una din regulile noastre de bază este tratarea individuală a fiecărei persoane. Descrierea postului Postul: Îngrijitoare vârstnică Pacienta: 85 de ani , 165 cm și 70 kg. Doamna suferă de afecțiuni specifice vârstei , insuficiență cardiacă , hipertensiune , astm. A suferit un infarct. Nu are probleme cu comunicarea și nici cu orientarea în timp și spațiu. Se deplasează singură. Merge singură la baie. Se străduiește să facă majoritatea lucrurilor singură are doar nevoie de asistență la unele activități de zi cu zi. Locul unde este disponibil postul: Münchwies – Localitatea este nu departe de Saarbrucken Condiții la locul de muncă: Doamna sta singura la casa. Pentru ingrijitoare disponibila camera separata cu acces la internet. Nr ref.BR2909 – Vă rugăm să furnizați acest număr în contactul cu Medipe Ce oferim • NU PERCEPEM COMISIOANE! • Începutul muncii pe 29.09 pentru două luni • Angajare legală cu contribuții plătite. • Ajutor în organizarea transportului și decontarea cheltuielilor cu acesta • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada șederii în Germania • Acces la un număr de telefon de alarmă 24 din 24 pentru situații de urgență • Salariu 1300€ net lunar PERSOANELE INTERESATE NE POT CONTACTA PRIN: telefon (de luni până vineri intre orele 09:00- 17:00), e-mail , Sit-ul nostru , Facebook:

Cerinte

• Experiență în domeniul îngrijirii persoanelor în vârstă și bolnave, • Stare de sănătate bună, • Cunoștințe de limbă germană la nivel conversațional, • Sensibilitate la nevoile altora.

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja