Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm îngrijitoare pentru Doamna Frida Despre firma noastră MEDIPE Sp. z o.o. este o firmă care activează dinamic din 2011 în sectorul serviciilor de îngrijire.Datorită sprijinului nostru peste 3 mii de persoane au plecat la muncă în Germania ca îngrijitoare și îngrijitori persoane vârstnice. Rezultat al regulilor care le aplicăm , este încrederea care ne-o acordă clienții noștrii. Una din regulile noastre de bază este tratarea individuală a fiecărei persoane. Descrierea postului Postul: Îngrijitoare vârstnică Pacienta: are 97 ani ,50 kg și 1,60 m. Doamna sufera de afecțiuni specifice vârstei, insuficiență cardiacă, osteoporoză, reumatizm. Are grad de boală 1. Se deplaseaza singura sau cu cadru rolator. Aude, vorbește și vede bine. Nu are probleme cu orientarea. Locul unde este disponibil postul: Aidlingen – orașul este situat nu departe de Stuttgard Condiții la locul de muncă: Doamna stă la casă cu sotul care nu necesită îngrijire .Pentru ingrijitoare disponibilă cameră separată cu acces la internet Nr ref. BR0602 – Vă rugăm să furnizați acest număr în contactul cu Medipe Ce oferim • NU PERCEPEM COMISIOANE! • Începutul muncii pe 06.02 pentru o două luni cu posibilitatea de prelungire • Plata salariului la timp • Locuri de muncă legale și sigure - contribuții plătite, • Asigurare medicală suplimentară, • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada șederii în Germania, • Acces la un număr de telefon de alarmă 24 din 24 pentru situații de urgență , • Organizăm plecarea și întoarcerea, • Prime atractive pentru recomandarea unei ingrijitoare noi, • Prime și bonusuri pentru munca în timpul sărbătorilor. PERSOANELE INTERESATE NE POT CONTACTA PRIN: telefon e-mail Sit-ul nostru Facebook

Cerinte

Cerințe  Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor  Cunoștințe de limbă germană la nivel cel puțin conversațional. - Apt de munca - Permisul de conducere reprezinta un avantaj

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja