Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Despre firma noastră MEDIPE este o firma care se dezvoltă dinamic și care oferă locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei, în domeniul îngrijirii persoanelor vârstnice. Datorită experienței noastre de-a lungul timpului, știm cum să oferim locuri de muncă sigure și verificate cât și să asigurăm siguranță pentru îngrijitorii/îngrijitoarele care colaborează cu noi. Pacienta are 80 ani ,168 cm și 66 kg. Doamna are șoldul fracturat și când se deplasează,nu se simte sigură. Se deplasează cu ajutorul unui cadru rolator. La dispoziție este lift la cadă . Doamna a avut stomacul operat și suferă de demență și incontinență. Aude rău . Doamna locuiește singură la periferia orașului Până la magazin este aprox. 15 min pe jos. La dispoziția îngrijitoarei este cameră separată cu internet.Timpul liber de stabilit pe loc.

Cerinte

Sarcinile îngrijitoarei: pregătirea meselor , curățenia în casă și menținerea casei în curățenie și igienă, spălatul hainelor și călcatul acestora, gătitul măncării și spălarea vaselor,facerea cumpărăturilor. Ajutarea pacientului la îmbrăcat , dezbrăcat, duș și igiena corporală a pacientului, igiena orală a pacientului,. Mersul la plimbare cu pacientul.

1 pozitii disponibile