Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Despre firma noastră MEDIPE Sp. z o.o. este o firmă care activează dinamic din 2011 în sectorul serviciilor de îngrijire. Datorită sprijinului nostru peste 3 mii de persoane au plecat la muncă în Germania ca îngrijitoare și îngrijitori persoane vârstnice. Rezultat al regulilor care le aplicăm , este încrederea care ne-o acordă clienții noștri. Una din regulile noastre de bază este tratarea individuală a fiecărei persoane. Descrierea postului Postul: Îngrijitoare vârstnică Pacienta: 75 ani (58 kg i 1,58 m). Doamna sufera de incontinenta si dementa.are un san amputat, usoare tulburari la mers.Se deplaseaza singura.Are nevoie de asitenta la imbracat, dezbracat, baie , dus, igiena. Locul unde este disponibil postul: Utting – Localitatea este nu departe de Munchen. Condiții la locul de muncă: Doamna sta singura la casa. Penru ingrijitoare disponibila camera separata. Nr ref.EIS1709 – Vă rugăm să furnizați acest număr în contactul cu Medipe Ce oferim • NU PERCEPEM COMISIOANE! • Începutul muncii pe 17.09 pentru două luni • Angajare legală cu contribuții plătite. • Ajutor în organizarea transportului și decontarea cheltuielilor cu acesta • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada șederii în Germania • Acces la un număr de telefon de alarmă 24 din 24 pentru situații de urgență PERSOANELE INTERESATE NE POT CONTACTA PRIN: telefon , e-mail , sit-ul nostru sau profilul nostru de facebook.

Cerinte

Cerințe • Experiență în domeniul îngrijirii persoanelor în vârstă și bolnave, • Stare de sănătate bună, • Cunoștințe de limbă germană la nivel conversațional, • Sensibilitate la nevoile altora.

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja