Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

MEDIPE este o firmă care se dezvoltă dinamic și care oferă locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei, în domeniul îngrijirii persoanelor vârstnice. Datorită experienței noastre de-a lungul timpului, știm cum să oferim locuri de muncă sigure și verificate cât și să asigurăm siguranță pentru îngrijitorii/îngrijitoarele care colaborează cu noi. De îngrijit este doamna Christa, pacienta are 82 de ani, 167 cm înălțime și 60 kg. Doamna are probleme de mobilitate si auzul scăzut, de aceea poartă aparat auditiv. În ceea ce privește comunicarea, doamna vorbește și vede bine. Orientarea în timp este ușor afectată. Nu se deplasează, momentan este la pat. În casă este disponibil scaun de toaletă. Are nevoie de ajutor la îmbrăcat, dezbrăcat, spălat și îngrijire corporală.

Cerinte

Ajutorul pacientei la activitățile de zi cu zi, îngrijirea, pregătirea meselor și ajutorul in gospodarie, efectuarea cumpărăturilor, acompaniamentul. Îngrijitoarea trebuie sa dețină permis de conducere și să fie dispusă să conducă pe teritoriul Germaniei.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai