Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Data plecarii: 30.06., plecare pentru 2-3 luni Domna are 93 de ani si locuieste la casa in apropierea orasului Münster. Persoana este dependenta, se misca cu ajutorul scaunului cu rotile. Are dementa si aritmii, incontinenta si probleme de auz. In acest moment de ea are grija asistenta, Responsabilitati: Responsabilitati casnice: pregatirea meselor, curatenie, spalare, calcare; Responsabilitati de ingrijire: ajutor in imbracare,dezbracare, ajutor in timpul igienei (baie ), schimbarea scutecelor-chilotilor, dar si transferul de la pat la scaun si acompaniere la vizitele medicale.

Cerinte

Cerinte: foarte bune cunostinte de limba germana experienta in ingrijirea persoanelor imobilizate la pat implicares si rabdare carnet de conducere bine vazut referinte Oferim: loc de munca intr-o firma stabila loc de munca legal si sigur salarii atractive mancare gratuit la locul de munca organizarea transportului inspre si dinspre Germania

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja