Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Localizarea: Laufenburg În prezent suntem în căutarea de îngrititor/oare pentru domnul Maximilian. Merge singur dar cu ajutătorul, îi trebuie ajutor. Are Parkinson și și este de multe ori apatic, confuz și uită despre multe lucruri.În plus, acesta are o tumoare și are nevoie de ajutor schimbarea scutecelor.În prezent familia are grijă de el. Responsabilități: Îngrijitoarele vor avea grijă de vârstnic, de bunăstarea lui, dar și regular de igiena si toaleta, ajutor în îmbrăcare și dezbrăcare sau schimbarea pampersului-chilotilor. De asemena Îngrijitoarea va avea grijăm de casă, cumpărături, pregătirea meselor, dar și călcare sau spălarea rufelor.

Cerinte

Cerințe: Căutăm femei care au experiența în domeniul îngrijirii persoanelor vârstnice și care cunosc suficient limba germană. Îngrijitoarea trebuie să fie nefumătoare. Este binevăzut permis de conducere activ. Oferim: - asigurare - muncă legală și sigură - salariu atractiv - lucru adaptat la predispozițiile și așteptările candidaților - garantăm cazare și mâncare - acoperirea costurilor de călătorie în ambele părți - oferim coordinator și sprijinirea echipei noastre

1 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja