Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm ingrijitoare pentru o familie In Germania Nr ref. EIS3006 Despre firma noastră MEDIPE este o firma care se dezvoltă dinamic și care oferă locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei, în domeniul îngrijirii persoanelor vârstnice. Datorită experienței noastre de-a lungul timpului, știm cum să oferim locuri de muncă sigure și verificate cât și să asigurăm siguranță pentru îngrijitorii/îngrijitoarele care colaborează cu noi. Căutăm îngrijitoare/îngrijitor pentru o familie simpatică. Domnul are 86 de ani , se deplasează cu cârjă, a avut femurul fracturat cu 15 ani în urmă. Doamna are 91 de ani , suferă doar de incontinență. Ambii pacienți sunt lucizi psihic , fizic se descurcă singuri aproape la toate activitățile de zi cu zi. Sarcinile îngrijitoarei/îngrijitorului Asistența pacienților la activitățile de zi cu zi, îngrijirea, pregătirea meselor și ușoare treburi în casă, efectuarea cumpărăturilor, acompaniamentul. Locul prestării muncii: Wurzburg, Germania Pacienții stau la casă la oraș. La dispoziția îngrijitoarei apartament separat în casă. Oferta nostră Începerea muncii pe 30.06, pentru 2 luni cu posibilitatea de prelungire • Angajare legală, contribuții plătite • Salariu atractiv + primă de vacanță 150€ net (regulamentul îl veți găsii pe sit-ul nostru ) • Ajutor în organizarea călătoriei • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada plecării • Acces la un număr de alarmă 24 din 24 de ore pe toată perioada șederii.

Cerinte

Cerințe • Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor • Cunoștințe de limbă germană la nivel cel puțin conversațional • Permis de conducere cat. B activ

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja