Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm ingrijitoare pentru o familie simpatică Despre firma noastră MEDIPE este o firma care se dezvoltă dinamic și care oferă locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei, în domeniul îngrijirii persoanelor vârstnice. Datorită experienței noastre de-a lungul timpului, știm cum să oferim locuri de muncă sigure și verificate cât și să asigurăm siguranță pentru îngrijitorii/îngrijitoarele care colaborează cu noi. Descrierea postului Căutăm îngrijitoare/îngrijitor pentru o varstnica de 86 ani (76 kg i 1,60 m).Pacienta a suferit un atac vascular cerebral, are diabet , reumatism,hipertensiune arteriala.Se deplaseaza cu cadru rolator sau cu ajutorul altei persoane.Are nevoie de ajutor la imbracat , dezbracat , igiena , dus . Sarcinile îngrijitoarei/îngrijitorului Asistența pacientei la activitățile de zi cu zi, îngrijirea, pregătirea meselor și ușoare treburi în casă, efectuarea cumpărăturilor, acompaniamentul. Locul prestării muncii: Tuttlingen, Germania Paciena stau la casă la oraș împreuna cu soțul care nu necesită îngrijire. La dispoziția îngrijitoarei cameră separată. Oferta nostră Începerea muncii pe 03.12, pentru 2 luni cu posibilitatea de prelungire • Angajare legală, contribuții plătite • Salariu atractiv + primă pentru munca in timpul sarbatorilor • Ajutor în organizarea călătoriei • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada plecării • Acces la un număr de alarmă 24 din 24 de ore pe toată perioada șederii. Cerințe • Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor • Cunoștințe de limbă germană la nivel cel puțin conversațional • Permis de conducere cat. B Căutăm ingrijitoare pentru o familie simpatică Despre firma noastră MEDIPE este o firma care se dezvoltă dinamic și care oferă locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei, în domeniul îngrijirii persoanelor vârstnice. Datorită experienței noastre de-a lungul timpului, știm cum să oferim locuri de muncă sigure și verificate cât și să asigurăm siguranță pentru îngrijitorii/îngrijitoarele care colaborează cu noi. Descrierea postului Căutăm îngrijitoare/îngrijitor pentru o varstnica de 86 ani (76 kg i 1,60 m).Pacienta a suferit un atac vascular cerebral, are diabet , reumatism,hipertensiune arteriala.Se deplaseaza cu cadru rolator sau cu ajutorul altei persoane.Are nevoie de ajutor la imbracat , dezbracat , igiena , dus . Sarcinile îngrijitoarei/îngrijitorului Asistența pacientei la activitățile de zi cu zi, îngrijirea, pregătirea meselor și ușoare treburi în casă, efectuarea cumpărăturilor, acompaniamentul. Locul prestării muncii: Tuttlingen, Germania Paciena stau la casă la oraș împreuna cu soțul care nu necesită îngrijire. La dispoziția îngrijitoarei cameră separată. Oferta nostră Începerea muncii pe 03.12, pentru 2 luni cu posibilitatea de prelungire • Angajare legală, contribuții plătite • Salariu atractiv + primă pentru munca in timpul sarbatorilor • Ajutor în organizarea călătoriei • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada plecării • Acces la un număr de alarmă 24 din 24 de ore pe toată perioada șederii. Cerințe • Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor • Cunoștințe de limbă germană la nivel cel puțin conversațional • Permis de conducere cat. B Contact pentru mai multe detali adresa de email si numarul de telefon pe pagina

Cerinte

Sarcinile îngrijitoarei/îngrijitorului Asistența pacientei la activitățile de zi cu zi, îngrijirea, pregătirea meselor și ușoare treburi în casă, efectuarea cumpărăturilor, acompaniamentul. limba germana nivel conversational experienta in domeniu permis de conducere cat B

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja