Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm îngrijitoare pentru o varstnica de 86 de ani , 62 kg ; 162 cm. Pacienta suferă de Alzheimr, incontinență si are decubit. Are stomă și cateter la care trebuie schimbate pungile. Doamna se deplasează pe scaun cu rotile și are neoie de transfer din pat în scaun și invers. În casă sunt disponibile toate ajutoarele necesare (lift la baie , lift pentru pacientă , lift la scări , pat medical) Oferta nostră Începerea muncii cât mai repede pentru două luni • Angajare legală, contribuții plătite • Salariu atractiv • Ajutor în organizarea călătoriei • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada plecării • Acces la un număr de alarmă 24 din 24 de ore pe toată perioada șederii.

Cerinte

• Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor • Cunoștințe de limbă germană la nivel cel puțin conversațional • Permis de conducere cat. B, bine vazut dar nu obligatoriu

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja