Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Despre firma noastră MEDIPE Sp. z o.o. este o firmă care activează dinamic din 2011 în sectorul serviciilor de îngrijire. Datorită sprijinului nostru peste 3 mii de persoane au plecat la muncă în Germania ca îngrijitoare și îngrijitori persoane vârstnice. Rezultat al regulilor care le aplicăm , este încrederea care ne-o acordă clienții noștri. Una din regulile noastre de bază este tratarea individuală a fiecărei persoane. Descrierea postului Postul: Îngrijitoare vârstnică Pacienta: are 87 de ani, 160 cm și 70 kg. Pflegestufe 2. Doamna suferă de astm, insuficiență cardiacă, epilepsie (nu are atacuri , ia medicamente) osteoporoză și incontinență.Pacienta de deplasează singura sau cu cadru rolator .Câteodată are nevoie de ajutor noaptea.Pacienta are nevoie de ajutor la îmbrăcat , dezbrăcat, igienă , duș și la activitățile de zi cu zi. Are un caracter dificil. Locul unde este disponibil postul: Rösrath – localitatea este situată nu departe de Koln Condiții la locul de muncă: Doamna stă la casa cu fiul care nu necesita ingrijire. Pentru ingrijitoare disponibila camera separata si acces la internet. Nr ref.SV1310 – Vă rugăm să furnizați acest număr în contactul cu Medipe Cerințe  Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor: persoane cu dementa si incontinenta.  Cunoștințe de limbă germană la nivel conversațional. Ce oferim • NU PERCEPEM COMISIOANE! • Începutul muncii pe 12.10 pentru trei luni • Prime atractive pentru munca în timpul sărbătorilor. • Angajare legală cu contribuții plătite. • Ajutor în organizarea transportului și decontarea cheltuielilor cu acesta • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada șederii în Germania • Acces la un număr de telefon de alarmă 24 din 24 pentru situații de urgență • Salariu 1200€ net lunar PERSOANELE INTERESATE NE POT CONTACTA PRIN: telefon (de luni până vineri intre orele 09:00- 17:00) e-mail: Sit-ul nostru: Facebook:

Cerinte

Cerințe  Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor: persoane cu dementa si incontinenta.  Cunoștințe de limbă germană la nivel conversațional.  Rabdare si intelegere pentru oamnenii in varsta

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Limbi straine necesare Germana

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai