Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea clientului: Companie care activeaza in domeniul hotelier, este in cautare de chelneri/ospatari pentru unul din hotelurile sale din Germania. VOR FI LUATE IN CONSIDERARE DOAR PERSOANELE CARE INDEPLINESC CERINTELE ! NU SE PERCEP TAXE SAU COMISIOANE ! VA RUGAM SA APLICATI DOAR DACA AVETI 5 ANI DE EXPERIENTA SI CUNOSTINTE DE LIMBA GERMANA LA UN NIVEL MEDIU CEL PUTIN. Responsabilitati: - Primirea clientilor si stabilirea relatiei cu acestia (salutul, pronuntarea numelui clientului daca este cunoscut); - Informarea clientilor sugestiva, verbala si prin lista; - Exercitarea operatiunilor obisnuite necesare servirii ca: mis-en-place in ordinea ceruta de tehnica servirii (pentru micul dejun, dejun, cina rece sau calda); - Servirea atenta si cuviincioasa a consumatorilor; - Incasarea contravalorii produselor; - Debarasarea meselor dupa fiecare masa. Conditii salariale: 1300-1800 euro net Numarul de ore lucratoare/saptamana: 50 ore Locatia: Sudul Germaniei, Tirol Experienta necesara: 5 ani Alte informatii - posibilitatea efectuarii de ore suplimentare; - cazare oferita de catre angajator in schimbul unei sume de bani; - acces la internet/TV; - mese gratuite oferite de catre angajator. Respectarea programului de lucru

Cerinte

Cerinte: - experienta in domeniu de minim 5 ani; - cunoasterea limbii germana la nivel conversational; - detinerea unei diplome de calificare in domeniu; - detinerea unei recomandari de la unul din fostii angajatori; - persoana serioasa, responsabila, amabila. Limbi straine: - germana– nivel mediu Educatie: liceu sau scoala profesionala Competente specifice: - atentie la detalii; - rezistenta la stres.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

20 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja