Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Primirea clientilor si stabilirea relatiei cu acestia (salutul, pronuntarea numelui clientului daca este cunoscut) - Informarea clientilor sugestiva, verbala si prin lista - Exercitarea operatiunilor obisnuite necesare servirii ca: mis-en-place in ordinea ceruta de tehnica servirii (pentru micul dejun, dejun, cina rece sau calda) - Servirea atenta si cuviincioasa a consumatorilor - Incasarea contravalorii produselor - Debarasarea meselor dupa fiecare masa - Respectarea programului de lucru

Cerinte

- experienta in domeniu de minim 5 ani - cunoasterea limbii germana la nivel conversational - detinerea unei diplome de calificare in domeniu - detinerea unei recomandari de la unul din fostii angajatori - persoana serioasa, responsabila, amabila - atentie la detalii - rezistenta la stres Beneficii: - posibilitatea efectuarii de ore suplimentare - cazare oferita de catre angajator in schimbul unei sume de bani - acces la internet/TV - mese gratuite oferite de catre angajator

2 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja