Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Arabia Saudita

Descrierea jobului - Arabia Saudita

Pozitie : Coating Chemical Engineer/ Inginer Calitate Chimist Tara : Arabia Saudita Locatie : Riyhad Pozitii disponibile: 3 Locul de munca: Companie privata Salariu : Se negociaza la interviu Ce ofera Angajatorul : Perioada contractului: 12 luni cu posibilitate de prelungire, Se lucreaza in medie 48 de ore pe saptamana, Asigurari sociale, Asigurari medicale, Cazare : asigurata de angajator, Costul transportului este suportat de angajator, Ore suplimentare , Concediu platit, Responsabilitati : Se vor respecta normele și reglementările EHS și să se asigure Instrucțiuni normale de lucru (SWIs) și proceduri sigure de operare (SOP) sunt urmate. Responsabil pentru can-end produs de stoc și procesul de asigurare a calității în cadrul Departamentului de finisare, și anume Acoperire linie, ambalare si taiere Experiența cu sisteme de monitorizare a calității apelor de suprafață (sqm): cum ar fi Cognex SmartView și SmartAdvisor. În înțelegerea aprofundată a cerințelor de asigurare a calității pentru băuturi-end și stocul de file. Acest lucru va include cunoașterea așteptărilor clienților și a specificațiilor inclusiv cerințele în materie de siguranță alimentară de produse alimentare, cum ar fi: Good Manufacturing Process (GMP). Consolidarea unei culturi de planificare în cazul în care îmbunătățirea continuă (Kaizen) conduce procesul de fabricație și la locul de muncă. Aceasta include aplicarea metodologiilor de îmbunătățire continuă: cum ar fi „Six Sigma” ca instrumentele cheie în reducerea variabilității proceselor și satisfacerea așteptărilor clientului. Cunoștințele și experiența practică a aplicării metodologiilor „celor șase Sigma” pentru îmbunătățirea continuă ar fi un plus. Asigurați-vă că au cerințe critice de asigurare a calității sunt identificate și controlate în cadrul Sistemului de Management al Calitatii ISO9001. Lucrați în condiții de siguranță și să promoveze o cultură a atitudinilor sigure și respectarea normelor de securitate și în cadrul normelor de mediu. Expertiza procesului de aluminiu în Rolling, chimice de curățare, de acoperire, tratament termic, nivelarea și procesele de tăiere

Cerinte

Conditii de recrutare: Obligatoriu: Diploma de Licenta in Industria Chimica sau Metalurgica Cunostinte avansate de limba engleza scris si vorbit Experienta pe pozitia de Coating chemical engineer/ Inginer Calitate Chimist in Industria Chimica sau Metalurgica intre 5-10 ani Experienta in utilizare in exploatarea laminorului de aluminiu Ce trebuie sa faceti??? Pasul 1: Ne trimiteti cv-ul in limba engleza completat, si o poza cu dvs.

3 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai