Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Firma de Design Interior cu sediul in Piata Romana cauta colaborare cu Student pentru postul de Administrator Website-uri / Content Manager pentru upgrade si mentenanta permanenta a site-uri-lor companiei.

Cerinte

-Cunostinte temeinice de Wordpress / Joomla / Prestashop / Photoshop; -Abilitati de comunicare orala si scrisa in limba romana si engleza; - Cunostinte de operare: MS Office, Power Point, Excel,Outlook; - Capacitate de inovatie, redactare si creativitate; - Persoana tanara si ambitioasa; -Usurinta in exprimare, eficienta si rapiditate in gandire si executie; - Receptivitate la solicitarile profesionale. Atributii: -Actualizarea sau modificarea paginilor web (continut, link-uri, bannere); - Adaugarea de documente noi pe paginile existente; -Modificari în structura grafica si în functionalitate; -Actualizarea catalogului online cu servicii, produse sau oferte; - Crearea altor pagini noi, oferte de pret, campanii de email-marketing; - Testarea site-urilor pentru a verifica eficacitatea si utilizabilitatea acestora; - Promovarea website-urilor pe diverse site-uri de socializare; - Inscrierea website-urilor in directoare web; -Backup-uri periodice; -Administrarea bazelor de date si optimizarea acestora; -Optimizare SEO si marketing online. Beneficii : - Program de munca PART TIME in showroom-ul localizat in Piata Romana - Salariu fix + bonusuri in functie de performanta - Traininguri si suport continu pentru cresterea ta profesionala intr-o echipa tanara, profesionista si dinamica, cu un mediu de lucru placut.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja