Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SC Infomunca Recruitment SRL recruteaza COMISIONER (BAGAJIST) pentru hoteluri din Anglia Salarizare: se ofera salar minim pe economie din Anglia: 6,70 £/ora • Se lucreaza 40 de ore pe saptamana • Cazarea este asigurata de angajator contra-cost. Costul chiriei si a cheltuielilor se vor retrage din salariu. Descriere: • Primeste oaspetii la usa principala politicos si ii indruma spre receptie sau camera • Ajuta oaspetii cu bagajele, atat pentru check-in cat pentru check-out • Transporta bagajele oaspetilor din camera si in camera, atat la check-in cat si la check-out • Informeaza oaspetii in legatura cu utilizarea aparatelor electronice: TV, radio, internet, telefon in camera • Se asigura ca toate bunurile oaspetilor sunt pastrate in conditii de siguranta in camera de depozitare • Respecta standardele de ingrijire si igiena personala • Inlocuieste portarul la usa ori de cate ori este necesar • Furnizeaza ziare, colete si mesaje cu promptitudine, conform standardelor • Cand oaspetii schimba camera, asigura mutarea bagajelor in noua camera conform cerintelor • Raspunde la intrebarile si cerintele oaspetilor si in caz de reclamatii, anunta supervisorul • Respecta politica de sanatate, siguranta si igiena a hotelului

Cerinte

• Limba Engleza la nivel conversational spre avansat • Varsta maxima este de 35 de ani • Punctualitate, seriozitate • Abilitati bune de comunicare • Persoana amabila, prietenoasa

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza

12 pozitii disponibile 19 persoane au aplicat deja