Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Smartree recruteaza Consilieri Juridici pentru unul dintre clientii sai, companie din domeniul serviciilor de recuperari creante, care se afla in proces de extindere a echipei. Responsabilitati: • Acorda asistenta juridica si suport pentru situatiile conflictuale aparute in procedurile legale de recuperare a creantelor din portofoliul companiei; • Formuleaza actiuni, intampinari, plangeri, contestatii, cai de atac, declaratii de creanta, voturi pentru adunarile/ comitetele creditorilor si alte asemenea documente specifice; • Intocmeste si pregateste documentele necesare pentru promovarea si efectuarea demersurilor legale in vederea obtinerii titlurilor executorii pentru creantele preluate; • Asigura reprezentarea companiei in fata instantelor judecatoresti si a altor organe jurisdictionale si autoritati publice in dosarele debitorilor din portofoliu; • Monitorizeaza toate dosarele aflate pe rolul instantelor judecatoresti, urmarind stadiul acestora de solutionare; • Redacteaza raspunsuri catre debitori, precum si in fata diverselor autoritati ale statului (ANPC, Politie, ANSPDCP); • Urmareste evolutia cadrului legislativ relevant in activitatea desfasurata si asigura punerea sa in aplicare la nivelul companiei.

Cerinte

Candidatul ideal: • Minimum 2 ani experienta, de preferabil in materia recuperarii de creante; • Cunostinte juridice solide de drept civil, financiar-bancar, procesual civil si penal; • Abilitati de comunicare si lucru in echipa; • Abilitati de analiza, sinteza si orientarea catre solutionarea problemelor; • Abilitati de organizare si planificare a activitatii desfasurate; • Cunostinte de operare MS Office (Excel, Word). Beneficii: • Pachet salarial atractiv; • Tichete de masa; • Asigurare medicala; • Abonament 7 card si Bookster; • Oportunitatea de dezvoltare profesionala intr-o companie tanara in plina ascensiune.

6 pozitii disponibile 12 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai