Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Descrierea jobului Ofera consultanta in redactarea, avizarea si revizuirea diverselor contracte incheiate de catre companie; Analizeaza contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei si intereselor companiei; Reprezinta compania in fata instantelor judecatoresti, precum si in fata altor institutii/autoritati publice; Redactarea si avizarea oricaror alte acte cu caracter juridic; Acordarea de consultanta juridica tuturor departamentelor companiei; Monitorizarea si analizarea permanenta a legislatiei relevante pentru activitatea societatii si informarea corespunzatoare atat a managementului, cat si a personalului companiei cu privire la noile modificari in legislatie, in functie de implicatiile pentru activitatea desfasurata; Identificarea, prevenirea si minimalizarea riscurilor juridice care afecteaza compania; Asigura arhivarea documentelor in cadrul departamentului juridic; Pastreaza confidentialitatea informatiilor la care are acces.

Cerinte

Candidatul ideal Studii superioare finalizate in domneniul juridic; Experienta minim 5 ani in domeniul juridic; Cunostinte solide de legislatie nationala; Capacitate de a gestiona simultan proiecte multiple; Capacitate de a lucra atat independent cat si in echipa; Bune abilitati de comunicare verbala si scrisa; Gandire analitica, atentie la detalii, abilitati de comunicare si relationare, atitudine pozitiva.

1 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai