Detalii loc de munca

Descrierea jobului

-sa prezinte si sa promoveze numele marcii in conformitate cu strategia de vanzare a companiei; - sa urmareasca permanent atragerea de noi clienti si sa mentina legatura cu clientii deja existenti; - sa asigure consultanta profesionala clientilor prin e-mail, telefon, in showroom, la evenimente si in cadrul vizitelor facute potentialilor sau actualilor clienti; - sa ofere clientilor sprijinul necesar pentru intocmirea dosarului de finantare, sa pastreze contactul cu finantatorul, sa urmareasca evolutia platilor, comunicand clientului toate informatiile legate de operatiunea de finantare; - sa gestioneze derularea contractelor incheiate, confirmand clientului efectuarea platilor si lansarea / situatia comenzilor; - sa organizeze test drive cu autovehiculul solicitat de catre clienti; - sa asigure atingerea obiectivelor stabilite anual;

Cerinte

- Exerienta min 2 ani in domeniul vanzari auto - permis conducere categoria B; - cunostinte generale si tehnice in domeniul auto; - abilitati de comunicare, amabilitate si orientare spre client; - disponibilitate de a asimila notiuni tehnice legate de domeniul de activitate; - capacitate de invatare si argumentare;

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja