Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC HR Solutions recrutează 3 Consilieri vânzări pentru unul dintre clienții săi, o companie franceză din domeniul auto, centru multimarcă de vânzare piese auto, consultanță și service rapid. Responsabilități: • Prezintă, promovează și vinde produsele și serviciile în mod profesional; • Urmărește satisfacerea nevoilor clienților; • Urmărește atingerea cifrei de afaceri și a marjei pentru raioanele de care este responsabil; • Își desfășoară activitatea pe suprafața de vânzare a magazinului; • Aranjează produse la raft; • Consiliază telefonic clienții; • Descărcarcă marfa; • Recepționează marfa; • Comandă marfa; • Încasează suma la finalizarea procesului de vânzare; • Programări service (soft specializat). Beneficii: • Salariu de bază și bonus atractiv corespunzător performanțelor echipei; • Tichete de masă; • Șansa de a construi o carieră în domeniul auto într-un mediu tânăr și dinamic, cu posibilitate de promovare în cadrul unei companii franceze. Locații și program de lucru: 5 zile/săptămână (8h/zi + 1 h pauză de masă): Berceni: 09.00-21.00 Militari: 08.00-20.00 Titan: 08.00-21.00 Se lucrează toate sâmbetele și 2 duminici din lună. În 3 ture pe zi pentru a acoperi programul. Beneficii: • Salariu de bază și bonus atractiv corespunzător performanțelor echipei; • Tichete de masă; • Șansa de a construi o carieră în domeniul auto într-un mediu tânăr și dinamic, cu posibilitate de promovare în cadrul unei companii franceze.

Cerinte

• Studii medii finalizate (absolvent de liceu/școală profesională) • Avantaj: Experiența în vânzări în domeniul auto (service, reprezentanță) sau în retail; • Abilităti excelente de comunicare și negociere și o atitudine orientată spre client; • Atitudine pozitivă, dorință de a învăța lucruri noi, disponibilitate pentru învățare rapidă; • Auto-motivare si spirit de echipă.

3 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja