Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Suntem in cautarea unui CONSILIER JURIDIC in Bucuresti pentru clientul nostru important Romexpo. Responsabilitati: • Acordarea de sprijin la negocierea contractelor, la intocmirea si verificarea lor in punct de vedere al legislatiei comerciale. • Reprezentarea societatii in fata instantelor judecatoresti, a arbitrajului, a organelor de urmarire penala, a notarilor publici ori in fata oricaror autorizatii de stat. • Monitorizarea si analizarea legislatiei si jurisdictiei incidente. • Elaborarea documentatiei specifice activitatilor referitoare la operatiuni de creditare, garantii imobiliare – mobiliare, certificate constatatoare, extrase CF, hotarari AGA, ipoteci, gajuri, cesiuni de creante. • Intocmirea hotararilor in conformitate cu modificarile Actului constitutiv al societatii si depunerea documentatiei aferente la Registrul Comertului in vederea respectarii cerintelor legale. • Asumarea responsabilitatii pentru activitatea desfasurata in cadrul societatii. Oferta noastra: • Salarizare 3300 lei/brut/luna + tichete de masa. • Perspectiva unei cariere intr-o campanie de succes – lider in industria romaneasca de targuri si expozitii. • Mediu de lucru placut.

Cerinte

Profilul dumneavoastra: • Studii superioare finalizare – profil juridic. • Experienta in domeniul juridic minim 3 ani. • Cunostinte despre legi, coduri de legi, proceduri ale instantelor judecatoresti doctrina si jurisprudenta. • Experienta in reprezentarea societatilor in instanta.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja