Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului: • Prezentarea serviciilor si facilitatilor de service, in vederea vanzarii produselor de service ale companiei; • Consilierea clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarile care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului; • Estimarea costurilor comenzii; • Programarea autoturismelor in atelier si asigurarea incarcarii optime a acestuia; • Incheierea Contractului de Service; • Receptionarea si inspectia preliminara (vizuala) a masinii; • Livrarea autoturismului si instruirea clientului dupa efectuarea inspectiei finale – care confirma efectuarea tuturor lucarilor solicitate de client; • Tine locul Inspectorului ITP in perioada concediilor si efectueaza inspectiile tehnice periodice pentru autoturisme.

Cerinte

Candidatul ideal: • Studii superioare tehnice (absolvent Autovehicule rutiere); • Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara; • Cunostinte tehnice; • Abilitati de comunicare scrisa si verbala; • Abilitati de organizare, planificare; • Capacitate de solutionare a situatiilor neprevazute; • Abilitati de vanzare, negociere; • Abilitati de consiliere, putere de convingere; • Pasionat de domeniul auto; • Dorinta de invatare; • Cunostinte limba engleza (tehnic); • Permis categoria B; experienta minim 2 ani; • Cunostinte temeinice de operare pe computer (minim Office).

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja