Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Activitati: - viziteaza clientii si le prezinta serviciile companiei; - creeaza si dezvolta relatii cu clientii; - deruleaza proiecte pentru clientii actuali; - identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali; - isi planifica activitatea de vanzare; - participa la sedintele de vanzare saptamanale; - face rapoarte de activitate - zilnice/lunare; - aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali; - aduna informatii despre concurenta si clientii lor; - invata produsele si caracteristicile tehnice; - prognozeaza vanzarile pe trimestrul/anul urmator. Obiective principale: - realizarea targetului de vanzare alocat; - marirea numarului de clienti noi.

Cerinte

Profilul candidatului ideal: - abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de Vanzare (vei fi instruit in acest sens); - foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala); - abilitati de a stabili relatii cu oamenii; - abilitati de analiza si planificare (inteligenta); - personalitate deschisa - sa relationeze usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute; - atitudine de vanzator, orientata spre clienti - identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor; - personalitate puternica, valori stabile, dornic sa invete lucruri noi; - orientat spre construirea unei cariere; - abilitatea de a-si atinge obiectivele; - proactiv, capabil sa gaseasca solutii, insistent, creativ, cu initiativa; - dinamic, energic, disponibil sa calatoreasca;

5 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja