Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati - prospecteaza piata si contacteaza potentialii clientii; - raspunde de realizarea targetelor de vanzari; - asigura promovarea imaginii companiei, a produselor si serviciilor in relatia cu clientii; - ofera consultanta de specialitate clientului, negociaza contractele, transmite comenzile si mentine legatura cu clientul in vederea livrarii; - mentine in permanenta legatura cu departamentele companiei; - intocmeste raportul lunar de activitate; - notifica directorului toate problemele identificate si propune solutii de imbunatatire a activitatii. Beneficii Oferite - pachet salarial atractiv (fix + variabil); - echipament de lucru (telefon, PC etc.); - posibilitatea construirii unei cariere in domeniul vanzarilor si/sau tehnic. Descrierea firmei Clientrul nostru este un birou de inginerie, situat in Bucuresti, specializat in domeniile: Aeronautica, Automobile de lux si de sport, Industrie. Propune solutii de programare CNC, imbunatatire continua, uzinare, metode etc.

Cerinte

- persoana dinamica, organizata, cu foarte bune abilitati de planificare, comunicare, prezentare si negociere; - experienta in vanzari de minim 3 ani intr-un domeniu tehnic; - abilitati tehnice si notiuni elementare de vanzari si lucru cu clientii; - orientarea catre clienti si rezultate ; - cunostinte de utilizare a calculatorului si notiuni de contabilitate primara; - aspect placut, dornic de a lucra cu clientii; - capacitate de lucru in ritm sustinut; - cunostinte solide in domeniul ingineriei sau in domeniul tehnic; - disponibilitatea de a se deplasa in alte regiuni ; - permis de conducere cat. B.

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja