Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Radacini Motors - Depozitul Central angajeaza Consilier vanzari online piese auto 1. Prelucreaza comenzile online 2. Realizeaza portofoliu de clienti (baze de date) 3. Stabileste o relatie de incredere cu scopul de a pereniza atasamentul clientului fata de marca 4. Prezinta,promoveaza si vinde gama de piese de schimb si accesorii 5. Identifica nevoile/dorinte clientului 6. Acorda consiliere in alegerea pieselor si accesoriilor auto 7. Propune oferte de piese si accesorii 8. Verifica disponibilitatea pieselor si accesoriilor solicitate de client 9. Incheie contracte de comercializare a pieselor si accesoriilor 10. Elaboreaza si transmite oferta catre client in cel mai scurt timp 11. Gestioneaza derularea contractelor incheiate, confirmand clientului efectuarea platilor si lansarea / situatia comenzilor 12. Discuta si negociaza cu clientul in vederea semnarii contractului de vanzare- cumparare 13. Intocmeste fisa pentru fiecare client si actualizeaza cu informatii dosarele de clienti 14. Identifica piesele si accesoriile pe baza cataloagelor auto puse la dispozitie si in programele de cautare speciale

Cerinte

- cunostinte cel putin minime despre principiile functionarii unui automobil - experienta in vanzarile online constituie un avantaj - rapiditate in prelucrarea comenzilor

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja