Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Jobdistrict SRL recruteaza pentru partenerul sau din Galati Consilier vanzari in domeniul sistemelor fotovoltaice. Clientul nostru este un important furnizor de module si solutii fotovoltaice complete si isi doreste in echipa persoane de vanzari, motivate, cu viziune, initiativa si determinare. Responsabilitati: - prezentarea, promovarea si vanzarea cu interes a produselor companiei catre potentialii clienti respectand politicile de comercializare agreate si promovate de companie; - participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora ; - stabilirea si participarea la intalnirile cu clientii ; - intocmirea documentatiei premergatoare intalnirilor; - intocmira documentelor comerciale necesare procesului de vanzare ; - informarea corecta si completa a clientilor asupra caracteristicilor calitative si functionale ale produselor si serviciilor companiei, regimul de garantie, preturi, promotii ; - participarea activa la planificarea si implementarea strategiei de vanzari; - asistarea managerul societatii la intalniri si negocieri; - urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual, stabilit de comun acord cu managerul societatii ; Pachet salarial : se ofera salariul fix si comisioane foarte motivante din vanzari ; Societatea pune la dispozitie masina de serviciu si telefon in vederea efectuarii activitatii. Se ofera training ori de cate ori este necesar atat in domeniul vanzarilor cat si in domeniul tehnic.

Cerinte

Cerinte: - minim 5 ani experienta in vanzarile de sisteme fotovoltaice - absolvent de studii superioare tehnice - bune cunostinte tehnice - permis de conducere categoria B - disponibilitate pentru deplasari - abilitati foarte bune de comunicare, negociere si relationare; - abilitati de lucru in echipa; - abilitati de planificare si organizare; - seriozitate, dinamism, initiativa; - tinuta si prezenta placuta

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai