Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Ai fost victima unui accident rutier/ai in familie o persoana decedata ca urmare a unui accident rutier in ultimii trei ani si nu ai solicitat despagubiri materiale si morale? La alcatuirea dosarului vom avea in vedere toate aspectele legale, medicale, tehnice, financiare, sociale, etc., pentru a-ti obtine despagubirile cuvenite. Avem in echipa cei mai buni specialisti: avocati, medici. Polita RCA acopera inclusiv consecintele vatamarilor corporale sau ale decesului. Vom negocia cu asiguratorii valoarea despagubirii. Daca oferta acestora nu va fi multumitoare ne vom adresa instantei de judecata. S.C. Magistra - Consiliere și Despăgubire pentru Persoane Vătămate este o firmă cu capital autohton, nou înființată, care își desfășoară activitatea în domeniul de consiliere gratuită a persoanelor vătămate/urmașilor persoanelor decedate ca urmare a evenimentelor rutiere nedorite/malpraxis-ului medical și care are ca principal scop obținerea de despăgubiri cât mai mari valoric, cât mai juste, de la societățile de asigurare (în baza poliței obligatorii RCA/de asigurari pentru malpraxis), folosind legislația în vigoare în acest sens in cazul acestor persoane. Magistra CDPV își propune să obțină despăgubiri cât mai mari valoric în numele persoanelor vătămate/urmașilor persoanelor decedate ca urmare a evenimentelor rutiere nedorite/malpraxis-ului medical, atât prin negociere, mediere cât și în instanță dacă este cazul. Toate cheltuielile în legătură cu această activitate vor fi suportate,initial, de S.C. Magistra CDPV, inclusiv plata taxelor de timbru - în concordanță cu prevederile din Contractul în vederea obținerii de despăgubiri încheiat între S.C. Magistra CDPV și persoana vătămată/succesorii persoanelor decedate ca urmare a unui accident rutier/caz de malpraxis, după semnarea acestuia. În cazul în care Magistra CDPV nu obține despăgubirea, Clientul nu are nimic de plată.

Cerinte

Cei care doresc să colaboreze cu S.C. Magistra - Consiliere și Despăgubire pentru Persoane Vătămate ca Agenți de intermedieri, pe baza unui comision variabil obținut la finalizarea cazului, indiferent de pregătirea pe care o au, de studii, de calificările lor, de vârstă, de religia de care aparțin, de sex, dacă aparțin unei minorități, indiferent de locul de reședința sau dacă au dizabilități, vor fi pregătiți preliminar în cadrul firmei, după care, în cazul în care-și doresc, vor semna, în cunoștiință de cauza, un contract de colaborare în acest sens.

100 pozitii disponibile 15 persoane au aplicat deja