Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Ce presupune job-ul? - Oferă suport în procesul de pre-sales prin cosultanță tehnică, demo-uri ale produselor și soluții analitice; - Comunică cu clienții pentru a înțelege cerințele de business și pentru a-i putea ghida în procesul de adoptare a soluției de Business Intelligence; - Participă la definirea rapoartelor și dashboard-urilor solicitate de către clienți; - Dezvoltă aceste rapoarte prin aducerea de date în aplicație și transformarea lor în informații relevante; - Redactează specificațiile tehnice și ajută la documentarea proiectelor; - Testează aplicațiile rezultate pentru a se asigura că sunt conforme cu cerințele inițiale și că performanțele în utilizare sunt optime; - Asigură suport pentru proiectele implementate; - Comunică și colaborează cu restul echipei. Ce oferim? La noi vei găsi un mediu placut, relaxant, dar profesionist. Poziția de Consultant Business Intelligence îți oferă oportunitatea de a-ți dezvolta simultan cunostințele tehnice și de business, precum și abilitatile de comunicare, muncă în echipă, diagnosticare si rezolvare a problemelor. Punem foarte mult accent pe oameni, pe dezvoltarea lor si pe coeziunea echipei. Avem o cultură orientată spre performanță, în acest sens oferind angajaților noștri: training și suport pentru integrarea in echipa, posibilitatea de a lucra pe proiecte complexe, posibilitati multiple de evoluție in carieră, soluții bazate pe ultima tehnologie și oportunitatea de a face schimbari, de a veni cu idei noi si de a le implementa; incurajam creativitatea, initiativa si lucrul in echipa.

Cerinte

- Căutăm o persoană dedicată, pasionată de tehnicile de vizualizare a datelor, ce inţelege uşor procesele de business din diferite industrii; - Studii superioare finalizate in domeniul IT sau Economic cu experienţă în managementul și implementarea soluțiilor BI; - Experiență în lucrul cu bazele de date și cunoștințe avansate de operare în Excel; - Nivel înalt de acuratețe, atenție la detalii cu o capacitate foarte bună de analiză și sinteză. Reprezintă un plus: - Experiență în utilizarea produselor din gama Qlik; - Experiență în manipularea de volume mari de date; - Experiență în management-ul și definirea cerințelor de business și tehnice, în procesul de implementare soluții BI și metodologii de asigurarea calitati.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Limbi straine necesare Engleza

3 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja