Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Ca sa fii un bun Consultant de Recrutare trebuie sa ai o vedere de ansamblu asupra proiectelor, sa fii mereu informat, sa ai abilitati excelente de comunicare si multitasking skills. Trebuie sa fii foarte organizat pentru a-ti putea prioritiza sarcinile atunci cand se lucreaza contratimp. Cunostinte de Limba germana/maghiara sunt un alt criteriu obligatoriu pentru a putea performa in acest job. Daca te regasesti in ceea ce scrie mai sus si mai mult decat atat, te asteptam sa te alaturi echipei noastre. Responsabilitati: -relationarea cu clientii din diferite tari precum Anglia, Olanda, Germania, Franta, etc. in vederea finalizarii proiectelor in timp util -comunicarea cu candidatii -preluarea unui proiect nou de la departamentul vanzari -clarificarea profilului prin solicitarea de informatii suplimentare -intocmirea anuntului de recrutare pentru fiecare profil in parte -postarea anunturilor pe diferite site-uri -gasirea de modalitati de promovare offline (aici se colaboreaza strans cu echipa de marketing) -analiza CV-urilor primite de la aplicanti -efectuarea de search activ pentru imbogatirea bazei de date -recrutarea si selectia candidatilor -programarea interviurilor -pregatirea ghidului de interviu si testelor specifice fiecarui post in parte -sustinerea de interviuri telefonice, pe Skype sau fata in fata -aplicarea de teste de limba sau legate de profil candidat si intocmirea unui raport pentru client -oferirea de feedback candidatilor -redactarea de CV-uri in limba romana, engleza sau germana -completarea zilnica a rapoartelor cu informatii despre activitatea din ziua respectiva (KPI).

Cerinte

-abilitati excelente de comunicare -experienta recenat pe un post similar prezinta avantaj -multitasking skills -vedere de ansamblu -abilitati foarte bune de organizare si prioritizare -cunostinte de limba germana la nivel conversational -cunoasterea limbii maghiare constituie avantaj -studii superioare -abilitatea de a lucra in echipa -atentia la detalii -cunostinte bune de operare PC (Microsoft Office, Internet, etc.)

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja