Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Tip angajare: pe perioada nedeterminata, dupa perioada proba, full time, L-V (9-18, cu pauza de masa de o ora) Tipul muncii: 80% de teren, 20% birou/ 70% individual, 30% echipa/ - deplasari: in judet si Transilvania Obiective generale in post: • Identifică şi dezvoltă relaţii cu clienţi potenţiali, comunicând cu clienţi individuali în scopul de a le înţelege nevoile şi pentru a-i ghida către cel mai potrivit serviciu al companiei şi a încheia vânzarea • Asigura vanzarea directa a produselor si serviciilor ce fac obiectul ofertei comerciale punctului de lucru Cluj in conformitate cu standardele si politica firmei Sarcini principale: • Promovarea si vanzarea serviciilor de consultanta resurse umane • Prospectarea pietei, atragerea unor clienti noi si mentinerea legaturii cu clientii existenti • Identificarea nevoilor companiilor, propunerea unor solutii optime de HR si implementarea sistemelor de evaluare si dezvoltare • Ofertarea, negocierea si incheierea contractelor • Intocmirea rapoartelor aferente activitatii (in CRM) • Dezvoltarea relaţiilor pentru a aduce clienţi noi • Câştigarea încrederii şi identificarea nevoilor clienţilor • Stabilirea detaliilor vânzării • Consolidarea relaţiei cu clientul în momentul şi ulterior livrării • Deplasari la clienti (in Cluj si in judetele invecinate/ Transilvania), la evenimente de profil etc. Oferim: Masina de serviciu, telefon, laptop si un mediu de lucru profesionist.

Cerinte

• Studii superioare finalizate cu licenta (avantaj stiinte sociale/ psihologie/sociologie) • Experienta profesionala de minim 3 ani intr-un post similar (vanzari B2B, consultanta) • Cunoştinţe de specialitate necesare: abilitati de comunicare si negociere foarte bune, ascultare activa, organizare • Persoana proactiva, perseverenta, responsabila, motivata, cu disponibilitate pentru deplasari • Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat • Permis conducere categoria B, cu experienta de conducere si fara incidente • Cunostinte bune de operare PC (Ms Office - Word, Excel, Outlook, Internet

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Engleza

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai