Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descriere job Pentru o companie din Germania cautam consultanti SAP. Candidatul selectat va reprezenta compania si va sprijinii clientii in procesul de implementare a solutiilor SAP. Responsabilitati: - Implementare SAP in regiunea EMEA(Europa, Orientul Mijlociu si Africa); - Furnizarea de servicii de consultanta; - Dezvoltare de planuri si specificatii; - Reprezentarea procesului de business in SAP SD (vanzari si distributie) si MM (gestiunea materialelor); - Colaborarea cu echipele interne si externe; - Efectuare de calatorii in interes de serviciu;

Cerinte

Cerinţe job - Limba engleza: nivel avansat (scris si vorbit); - Cunostinte ale altor limbi reprezinta un avantaj; - Minim 8 ani experienta in programul SAP SD; - Cunostinte solide de configurare SAP SD pricing, OTC, LIS; - Experiente anterioare in implementarea SAP; - Cunostinte de SAP MM si a procesului de achizitii; - Cunostinte tehnice SD si ABAP -constituie un plus; - Disponibilitate la calatorii;

8 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja