Detalii loc de munca

Descrierea jobului

• Se ocupa de tot ceea ce implica relaţia cu clientul (prezentări, întâlniri, propuneri, rapoarte, contracte, comenzi, supervizarea activitatii departamentului de montaj: calitatea execuţiei, necesare, livrări etc) • Răspunde de asigurarea maximei profitabilitati pentru companie in contracte sau comenzi. • Are obligaţia de a menţine si dezvolta relaţiile cu clienţii existenţi si trebuie sa manifeste un spirit pro-activ. • Are obligaţia de a urmării evoluţia clienţilor si de a aduce la cunostinta conducerii orice situaţii deosebite ( întârzierii la plata, orientarea clienţilor către un alt furnizor etc). • Răspunde de bunul mers al lucrărilor si are obligaţia de a preîntâmpina nemulţumirile si reacţiile negative ale clienţilor prin buna cunoaştere a acestora, lucrul in echipa cu departamentul tehnic-montaj, si nu in ultimul rând prin contactul zilnic cu clienţii. • Are răspunderea financiara pentru preturile înaintate clienţilor.

Cerinte

Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala); Abilitati de a stabili relatii cu oamenii; Abilitati de analiza si planificare (inteligenta); Personalitate deschisa - sa relationeze usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute; Atitudine de vanzator, orientata spre clienti - identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor; Personalitate puternica, valori stabile, dornic sa invete lucruri noi; Proactiv, capabil sa gaseasca solutii, insistent, creativ, cu initiativa. Experienta in vanzarile de materiale de constructii reprezinta un avantaj.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja